13 Ekim 2015 Salı

Sence!?

Öncelikle merhaba! Uzun zamandır boşladığım blog işine yavaş yavaş geri dönüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz, yine ara vermek zorunda kalmam..

Neyse... uzatmadan devam ediyorum. Bugün "Sence!?" başlığı altında "Parti kursa oy veririz!" diyebileceğimiz 5 idolü paylaşacağım. Yani fanlar içinde genelde çok sevilen 5 idolde diyebiliriz.

Öncelikle belirtmek istiyorum. Haksızlık yaptığım, taraf tuttuğum tarzı yorumlara maruz kalmamak için fanı olduğum grup üyelerini katmadan bu listeleri yapacağım.. 

Umarım beğenirsiniz! Neyse başlıyorum...5. Yook Sungjae (BtoB)

     

Son zamanlarda özellikle School 2015 dizisi ile gönlümüze taht kuran Sungjae 5. olarak listeye giriyor.

Kendisini BtoB ile önceden de tanıyorduk. Fakat son dizisi ile fanlar arasında ciddi bir popülarite kazandı. İyi mi oldu? Bence çok iyi oldu!!

Ne kadar senarist dizide sağ gösterip sol vurmuş olsa da çoğunluk hala Tae-Kwang tarafında.. 

Şaka bir yana.. Sungjae'yi Tae-Kwang olarak düşünürsek, platonik aşıklar ve özellikle eğlenceli ve yakışıklı erkeklerden hoşlanan kızlarımız oylarını hiç düşünmeden ona verecektir.

Sungjae olarak düşünürsek eğer,  efendiliği ve kulaklarda şekerimsi bir tat bırakan vokali ile çoktan gönlümüzün oyunu kazanmış olacaktır! 4.Amber Liu (fx)Bana göre dünyada sadece sevilmek için yaratılan insanların başında geliyor Amber. 

Kpopla ilk tanıştığımız zamanlar O'nun cinsiyeti hakkında sorunlar yaşamış olsak bile O'nu tanıyınca hiçbir sorun kalmadığını anlıyorsunuz..

Samimiyeti ile hepimizin gönlünde yer edinen Amber'ın yönettiği bir ülkede, insanları tarzlarına göre sınıflandıran ve dış görünüşlerine göre acımasızca yargılayan insanların nesli tükenirken, yol kenarlarında lamalar için özel yaşam alanları kurulabilir.

Ciddi bir hayvan özellikle lama sevgisi ile mutlu mesut yaşam sürülür o ülkede.. 3. Choi Siwon (Super Junior)İsmini yazarken bile otomatik olarak gülümsediğim biri.

Önceden yakışıklılığı ve karizması ile yürek hoplatırken şimdilerde She Was Pretty dizisindeki  Shin Hyuk karakteri ile saç baş yoldurmaya devam ediyor.

Bu ara sürekli sakız çiğneyip, sosis yiyor ve herkese "Hey Jackson!" diyorsanız yüksek ihtimal Shin Hyuk etkisinde kalmışsınızdır. 

Böyle hayatınızda mutlaka olması gereken bir karakterin yönettiği ülkeyi bir hayal etsenize.. 

Kalp ritimlerinizi duyabiliyorum..

Hayali bir karakter değil de Super Junior'dan Siwon olarak düşünürsek... 

Fanlar ve grup üyeleri arasında dinine bağlılığı ve aileden gelen zenginliği ile anılan Siwon'un yönettiği ülkenin nasıl olacağını tahmin ediyorsunuzdur...

Dini açıdan yoğun, maddi açıdan sorunsuz bir ülke.. fena sayılmaz!2. CL (2NE1)Özellikle bayan fanlar arasında çok sevilen bayan idollerden birisidir. 

Kendisinden bu aralar soğumuş olsam bile 10 kişiden 11'nin sevdiği birisi olması su götürmez bir gerçek.

Çok sevilmesinin nedenlerinden birkaçı, güçlü tarzı ve sesi ile kendini kanıtlamış gruplardan biri olan 2NE1'ın lideri olması... daha çok neden olabilir. Ben sadece genel olanlardan bahsediyorum..

CL'in yönettiği ülkeye gelecek olursak... ciddi anlamda kadın şiddetlerinin, tecavüzlerinin azaldığı, kadın nüfusun geniş alanlarda başarılı olduğunu görebiliriz.

Yani feminizm ağırlıklı mis gibi bir ülke! "Oh be dünya varmış" diyebileceğimiz bir ülke!

Ülke sloganı da "Nega Jeil Jal Naga!" olurdu büyük ihtimal..

BAM RATA TATA TA TATA TA TA!1. Lee Hongki (F.T. ISLAND)Veeee 1 numara! 

Çoğumuzun "My number one! " diyebileceği idollerden birisidir Hongki. 

Deli dolu halleri yanında gerçekçi ve dobra olması da sevmemiz için en büyük etken.

Şirketi ile sorunları dile getirip arada susmuş olsada sürekli bir isyan içinde olduğu bariz ortada..
Neye isyan? Haksızlığa!

Buna fazla değinmek istemiyorum. Sonuçta fanları olmadığım için fazla yorum yapmak bana düşmez. 

Neyse.. biz gelelim neden Parti kursa oy veririz kısmına..

Özellikle haksızlık karşısında sessiz kalmayan birisi olarak çoğu mazlum insanın yanında olacağı bir gerçek. Yani O'nun yönettiği bir ülkede zor durumda olan insan sayısı yok denilecek seviyeye gelebilir.

Eğlenceli kişiliğine gelecek olursak. Ülkemizde düzenlenen MuBank'e giden birkaç arkadaşım Hongki'nin konsere ciddi anlamda renk kattığından bahsetmişti. 

Düşünsenize... Hongki'nin lider olduğu bir ülkede olabilecek konserleri... 

Şimdiden zihnimde disko topları dönmeye başladı.. 


~~~


Bence durum böyle.. ya Sence!?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder